SEBAMED - nově v naší nabídce

01.09.2021


Zdravotní kosmetika značky SEBAMED je speciálně určena pro citlivou, suchou a problematickou pleť, ale je velice vhodná i pro pleť bezproblémovou. Výrobky jsou hypoalergenní, vhodné i jako podpora léčby kožních nemocí a nejsou testovány na zvířatech. SEBAMED je nejprodávanejší značka dermokosmetiky v Německu.

SEBAMED nabízí širokou škálu produktů. 

Dětská péče
Kůže novorozenců a kojenců nemá ještě vyvinutý ochranný kyselý plášť, který má hodnotu pH 5,5, a proto je méně odolná vůči nepříznivým vnějším vlivům než kůže větších dětí či dospělých. Produkty Sebamed Baby byly vyvinuty speciálně pro potřeby citlivé dětské pokožky pro použití již od 1. dne a jejich snášenlivost byla dermatologicky testována. Díky hodnotě pH 5,5 podporují tvorbu a obnovu přirozeného ochranného pláště kůže. Po konzultaci s lékařem lze výrobky použít i pro léčbu atopického ekzému. Výrobky jsou 100% bez mýdla a alkalických složek, bez konzervantů a barviv.

Dětská péče s měsíčkem
Jedinečné složení s výtažkem z měsíčku pečuje o citlivou dětskou pokožku. Efektivně zklidňuje a regeneruje podrážděnou a poškozenou kůži a poskytuje jí intenzivní hydrataci. Zároveň pomáhá chránit před podrážděním a začervenáním. Hodnota pH 5,5 podporuje tvorbu a obnovu přirozeného ochranného pláště kůže. Vhodné pro velmi citlivou pokožku, hypoalergenní. Po konzultaci s lékařem vhodné i pro léčbu atopického ekzému. Výrobky jsou 100% bez mýdla a alkalických složek, bez konzervantů a barviv.
Testováno Evropským centrem pro výzkum alergií (ECARF)
Označení kvality certifikátem ECARF se dostává na základě studií a splnění podmínky: "vhodné pro alergiky". Produkty a služby získají certifikát pouze, když prokazatelně zlepšují kvalitu života alergiků.

Mytí

Výrobky Sebamed řady mytí jsou 100% bez mýdla a alkalických složek, bez konzervantů a barviv. Výrobky podporují obnovu přirozeného ochranného pláště kůže s pH 5,5, které je přirozené zdravé kůži a zároveň zvyšují přirozenou hydrataci pokožky. Vhodné i pro velmi citlivou a problematickou pleť.

Clear Face

Řada zaměřená na péči o problematickou pleť pomáhá efektivně bojovat proti bakteriím způsobujících akné. Výrobky pleť čistí do hloubky, tonizují, hydratují, působí antibakteriálně a předchází tak opakovanému vzniku akné a nedokonalostí. Prokázána velmi dobrá snášenlivost a účinnost. Bez konzervantů.

Intimní hygiena
Navržena speciálně pro potřeby ženské intimní hygieny s pH, které podporuje přirozenou rovnováhu mikroflóry intimních míst (pH 3,8 a pH 6,8 pro ženy po přechodu). Výrobky mají zklidňující a antibakteriální účinky a jsou vhodné pro každodenní jemnou hygienu intimních míst. Vhodné i při menstruaci.

Péče o citlivou pokožku
Výrobky z řady péče o pleť zvyšují přirozenou hydrataci pokožky, zlepšují její elasticitu a zanechávají ji jemnou a vláčnou. Navíc podporují obnovu přirozeného ochranného pláště kůže s pH 5,5, které je přirozené zdravé kůži. Snadno se nanášejí a rychle se vstřebávají. Vhodné i pro velmi citlivou pleť.

PRO!
Řada speciálně obohacená o PRObiotické složky podporující stabilizační strukturu v kožních buňkách. Produkty řady PRO! pomáhají zmírňovat již existující příznaky stárnutí kůže a předcházejí předčasnému stárnutí, které je způsobeno negativními vnějšími vlivy. Navíc posilují odolnost pokožky a poskytují jí vyváženou hydrataci. Hodnota pH 5,5 podporuje přirozenou ochranu kyselého pláště kůže.

Anti-Pollution
Negativní vnější vlivy jako je jemný prach či opakované vystavení slunečnímu záření mohou zapříčiňovat předčasné stárnutí kůže. Výrobky sebamed Anti-Pollution se svým inovativním složením a pH 5,5 posilují přirozenou kožní bariéru a chrání tak kůži proti poškození způsobenému negativními vnějšími vlivy a UV zářením, a tak pomáhají předcházet předčasnému stárnutí. Vhodné i pro velmi citlivou pleť.

Anti-Ageing Q10
Výrobky obsahují koenzym Q10, který je přirozeně obsažen v kůži. Po 30. věku se však jeho množství snižuje, a proto je nutné ho pleti dodávat. Q10 aktivuje metabolismus okysličování buněk, pokožka je pak pevná a bez vrásek. Díky obsahu rostlinných fytosterolů, vitaminu E a panthenolu chrání pokožku před dehydratací a podporují její elasticitu. Klinicky prokázáno: méně vrásek již za 28 dní. Vhodné i pro velmi citlivou pleť.

Anti-Dry
Řada Anti-Dry s obsahem fytosterolů chrání, hydratuje a podporuje elasticitu velmi suché pokožky. Výrobky zmírňují typické symptomy suché kůže, jako je pnutí, pálení či svědění. Fytosteroly, výtažky z rostlinných olejů, poskytují kůži intenzivní péči a zajišťují efektivní ochranu proti dehydrataci. Produkty jsou vhodné i pro ošetření pokožky diabetiků.

Urea péče

Řada pro extrémně suchou kůži s obsahem močoviny poskytuje okamžitou a viditelnou úlevu od svědění, napjatosti a loupání kůže. Výrobky jsou vhodné i pro osoby trpící atopickým ekzém a diabetiky. Bez minerálních olejů, bez silikonů a barviv.
Testováno Evropským centrem pro výzkum alergií (ECARF)
Označení kvality ECARF se dostává na základě studií a splnění podmínky: "vhodné pro alergiky". Produkty a služby jsou certifikovány, když prokazatelně zlepšují kvalitu života alergiků.

Deodoranty
Součástí složení sebamed deodorantů je aktivní přísada triethylcitrát, jež brání množení bakterií, které způsobují zápach a spolehlivě tak chrání před zápachem bez ucpávání pórů a bránění přirozené funkci pocení. Prokázána vysoká snášenlivost na kůži. Bez obsahu solí hliníku nebo dráždivých chemických přísad. Bez barviv a konzervantů.

Vlasová péče
Sebamed šampony zajišťují jemné mytí a ochranu vlasové pokožky. Hydratační a zjemňující složení vlasy revitalizuje, zlepšuje jejich strukturu a usnadňuje rozčesávání. Vlasy jsou vyživené, zdravé a krásně září.

Opalovací kosmetika
Vysoce efektivní ochranný systém proti UVA/UVB s mikro pigmenty působí proti poškození a podráždění pokožky vlivem slunečního záření. Vitaminy E a B5 přispívají k ochraně a regeneraci buněk. Podporuje obnovu přirozeného ochranného pláště kůže s pH 5,5, které je přirozené zdravé kůži. Neobsahuje olej a neucpává póry - nekomedogenní. Snadno se nanáší bez pocitu mastnoty, nezanechává bílé stopy. Písku, vodě a potu odolný. Vhodné pro všechny typy pleti. Neobsahuje alkohol, barviva, parafín, parabeny, sloučeniny PEG, PABA estery a akrylamid.

Pro muže
Výrobky z řady pro muže jemně pečují o pokožku, podporují její přirozenou hydrataci a dodávají svěží mužnou vůni. Díky pH 5,5 podporují obnovu přirozeného ochranného pláště kůže. Vhodné i pro velmi citlivou pleť.


Z historie Sebamedu

V roce 1952 mladý lékař a asistent na dermatologické klinice bonnské univerzity Heinz Maurer léčil lidi postižené ekzémem a učinil stěžejní zjištění vedoucí k naprosto nové kategorii kosmetických výrobků: lékařské kosmetice pro čištění pleti a péči o ni. Ekzematici měli v té době přísný zákaz mytí a koupání, někdy se dokonce nesměli umýt i po dobu čtyř až šesti týdnů. Všichni pacienti tím pochopitelně strádali, a to nejen fyzicky, ale i psychicky. Navzdory těmto tvrdým opatřením však léčba nepřinášela kýžené výsledky, a tak se doktor Maurer spolu se svým kolegou pustil do experimentu: na základě výsledků klinických testů o účincích tenzidů na problematickou pokožku, začali své pacienty koupat v přípravku bez obsahu alkalických složek - jemném mycím prostředku Rei, podle stejnojmenné firmy Rei-Werke, která jej vyráběla.

Úspěch této procedury byl ohromující: po umytí se postižená místa pokožky úplně zbavila podráždění a dehydratace a byla připravena pro další léčbu. Myšlenka používání kyselých tenzidů jako základní postup lékařského čištění pokožky a péči o ni byla položena. A právě tato myšlenka ovlivnila celý další život doktora Maurera.
Maurerův objev, že pokožka má mírně kyselý povrch, tzv. kyselý povrchový plášť, který ji chrání před škodlivými vnějšími vlivy, dehydratací, bakteriemi ap., nastartoval intenzivní a dlouhotrvající výzkum. Doktor Maurer dlouhá léta čekal, než vyvinul čisticí prostředek, jenž byl přizpůsoben fyziologickému pH zdravé pokožky - pH 5,5.

Roku 1953 se doktor Maurer pustil pod dohledem profesora Ulricha do vědeckého výzkumu na dětské klinice bonnské univerzity. Zde vyzkoušel účinek tenzidů na dětských pacientech trpících exémem i opruzeninami - se stejnými přesvědčivými výsledky.
V témže roce se ujal i pozice ředitele oddělení R&D ve společnosti Rei-Werke a také zde pokračoval ve výzkumu jemných čisticích prostředků, které by nepoškodily přirozený kyselý ochranný plášť pokožky.

V roce 1956 výsledky dalšího testování, jež provedl spolu s profesorem Keiningem, profesorem Braunem-Falcem a profesorem Weberem na univerzitní kožní klinice v Mainzu, stvrdily počáteční úspěchy a umožnily, aby byl "zrušen" zákaz mytí, který postihl pacienty s mnoha kožními nemocemi.

MUDr. Heinz Maurer korunoval svoje úsilí roku 1957, kdy první "mýdlo" bez obsahu alkalických složek - tedy dá se říct, "mýdlo bez mýdla" neboli syndet - spatřilo světlo světa a bylo uvedeno na trh. Syndet byl založen na tenzidech, které odpovídají fyziologicky mírně kyselému pH 5,5, vlastnímu zdravé pokožce. A právě tenkrát doktor Maurer učinil provokativní oznámení odborné veřejnosti, když prohlásil, že "lidé se nemyli správně po 2 000 let".
V témže roce založil MUDr. Maurer společnost Sebamat Chemie a vyrobil první produkty značky Sebamed. Maurerovým myšlenkám o lékařské kosmetice se dostalo přijetí širokou lékařskou veřejností a setkaly se s velkým ohlasem mezi dermatology, neboť umožňovaly mytí i infikované a podrážděné kůže, což nikdy předtím nebylo možné. Se Sebamedem se otevřela také nová kapitola v lékařské péči o pokožku celého těla. Myšlenka byla rychle kopírována. Brzy se trhu objevily tzv. pH-neutrální prostředky a způsobily zmatek, neboť tyto výrobky nenabízely pH 5,5, a proto neodpovídaly kyselému plášti zdravé pokožky. Omezení podnikatelé se pustili do velkého obchodu - a zvítězili.
Doktor Maurer vede rodinnou firmu ve vysoce konkurenčním prostředí s notnou dávkou energie a entuziasmu. Jeho nepřetržité úsilí pro inovaci, založené na konzistentním výzkumu, přivedlo na svět nové produkty z oblasti lékařské péče o pleť. Žádné výrobky Sebamed neopustí německou továrnu, aniž by byly dermatologicky testovány. Kvalita vítězí - od svého založení si Sebamed trvale udržuje třetí místo v oboru lékařské péče o pleť.